Kurs-Seminer-Panel Faaliyetleri

Kariyer Mentörlüğü Eğitimleri

Derneğimiz aracılığı ile gerçekleştirdiğimiz ‘Kariyer Mentörlüğü Eğitimleri’ kapsamında ilk eğitimimizi gerçekleştirdik. Eğitimi Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği bölümünde okuyan öğrencimiz Bilal NEVARLI gerçekleştirdi. Eğitimde; CV hazırlama, iş arama platformlarının kullanımı, niyet mektubu yazma ve staj deneyimlerini aktarma konuları üzerinde durulmuştur. Eğitim kapsamında edindiğimiz önemli bazı bilgiler şu şekilde:

Başarılı olmak için:
1) Çalışkan ol, işten kaçınma!
2) Asla imkansız deme, sınırlanının ötesini zorla.
3) Doğru zamanda doğru yerde ol, ama her zaman hazırlıklı ol!

Unutulmaması gereken tavsiyeler:
1) Ne yaptığınızdan çok nasıl yaptığınız önemli, her zaman yaptığınız işleri en iyi şekilde sunabilmelisiniz.
2) Kendinize her zaman yeni meydan okumalar yaratın, öğrenmek hayat boyu devam eden bir süreçtir.
3) Elinizdekileri daima çevrenizle paylaşın.
4) Sosyal medyada aktif olun.
Genç yaşta hayatına birçok deneyim sığdıran ve edindiği bilgileri bizimle paylaşan Bilal Nevarlı’ya sunumu ve tavsiyeleri için teşekkür ederiz.

Kurs-Seminer

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen ve iş kurmak için KOSGEB hibesi isteyen vatandaşlarımıza, hibeler ve krediler ile ilgili bilgiler veriyoruz. Özellikle kendi işini kurarak katma değer yaratmak ve istihdam sağlamak isteyen gençlerin sayısı oldukça fazla. Biz de dernek olarak gençlerimize daha fazla nasıl yardımcı olabiliriz diye düşündük ve bu fırsatla buluşmaları için ön ayak olduk. Bu sayede iş kuran ve istihdam sağlayan insanlar tanımış oluyoruz. Burs verdiğimiz çocuklarımızı kendi eğitim alanlarına uygun KOSGEB desteği ile iş kuran insanlara yönlendiriyoruz.

Panel

2 Şubat 2018 tarihinde Uzat Elini Kültür Eğitim Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ve Ankara Üniversitesi ile ortak düzenlediğimiz ve öğrencilerimizin “Ankara’da Öğrenci Olmak” ile ilgili sorunlarını dinlediğimiz panel sonunda öğrencilerimiz ders çalışmak için kullandıkları kütüphanelerin yetersiz olduğundan bahsetmiş ve bir çözüm bulmak için derneğimizden de destek istemişlerdir. Bunun sonucunda dernek olarak kiraladığımız ikinci ofisi öğrencilerimizin ders çalışacakları bir çalışma alanına dönüştürdük.

Öğrenci Sorunları Paneli