Tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun…

ANNE

Anne kelimesi çok özeldir. Bu sıfatı başkası için kullanamayız. Ve bir evlat için hayatındaki tek varlıktır bir ikincisi yoktur. Dünyadaki en özel varlıklardır. Ama ben her zaman söylerim doğurmakla anne olunmuyor.

Anneyi tarif et dedikleri zaman şunları düşünmekteyim. Anne fedakârdır, anne vericidir, yuvayı yapan dişi kuştur, yemez yedirirler, giymez giydirirler, ailesi için kendisini düşünmeyi yarına bırakan kişidir. Ama bu demek değildir ki aile içinde her türlü fedakârlığı yapsınlar. Bu fedakârlıkta layık olan evlatlar içindir. Annelerin mutlu olduğu zamanlar genellikle çocuklarının da mutlu olduğunu gördükleri anlardır. Çoğu zaman o kadar yoğun duygu içindedirler ki duygularını ifade etmeleri zor olabilir.

 Bize her zaman önemli ve özel olduğumuzu hissettiren yegâne varlıklardan birisi annemizdir.  Anneler Günü başta olmak üzere, her gün annemize onu ne kadar sevdiğinizi belli edebilmek bir şanstır. Bu şansın kullanabilmek için annemize güzel ve duygusal sözlerle mutlu edebilmemiz mümkün. Bu sözler içimizdeki samimi duygulardır Annenize her zaman siz de kendi duygularınızı yansıtabilirsiniz.  Bizler için her türlü fedakârlıkta bulunan annelerimize karşı duyduğumuz sevgiyi kelimelerle ifade edemediğimiz zamanlar olabilir. Onların bizden bekledikleri sadece saygıdır ve buna da layıktırlar Bunu davranışlarımızla ifade edebiliriz.

Annelerimiz için güzel sözler söylemek ya da hoş ve sevimli mesajlar atmak için sadece Anneler Günü’nü beklemek zorunda değiliz. Böylece onun her zaman kendisini özel hissetmesini de sağlamamız mümkün. Zamanın hızla akıp geçtiği günümüz şartlarında sizin duygularınıza ışık olacak güzel sözlerle annemizi duygulandırmak aynı zamanda onun için hoş da bir sürpriz olacaktır. 

Bu yazım aracılığı ile tüm fedakâr, doğurmuş veya doğurmadan evlat sahibi olmuş tüm annelerimizin anneler gününü kutlarım.

Başta kendi annem olmak üzere fedakârlıklarını bizlere işlemiş, nur yüzlü, son nefesini verirken bile hakkını helal et diyen ebediyete göç eden tüm annelerimizi anmak istedim. Ruhları şad olsun. Ne mutlu bizlere iyiki onlar bizim annelerimiz oldular…

                                                                                                                                             Dernek Başkanı

                                                                                                         Ş.Zekiye ÖZMUT

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir