Uncategorized

Uçaklı Butik Van-Akdamar Doğubeyazıt Turu (3 Gece 4 Gün) 28-31 Mart 2022

Gidiş-Dönüş Uçak Bileti Dahil Akdamar Adası Tekne Turu Dahil..

1.Gün: Ankara’dan Hareket – Van Kalesi – Kedi Ev – Arkeoloji Müzesi Ankara – Van uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanında buluşuyor ve Butik Van – Doğubayazıt Turumuza başlıyoruz. Yaklaşık 1.5 saat sürecek olan keyifli bir uçuş sonrası Van Havalimanı’na ulaşıyoruz. Van Havalimanında bizi karşılayacak olan aracımız ile buluştuktan sonra ilk olarak Van Kalesini geziyoruz. Van 100. Yıl Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan “Kedi Evi”, özellikle Urartu eserleriyle öne çıkan Van Arkeoloji Müzesi gezilerimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün: Akdamar Adası – Bitlis- Beş Minare – Tatvan – Ahlat Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından ilk durağımız Akdamar Adası olacaktır. Bizleri bekleyen teknemize binip Van gölü üzerinde sessiz ve huzur veren yaklaşık yarım saat süren bir yolculukla Akdamar Adası’na ulaşıyoruz. Konusunu Tevrat ve İncil’den alan kabartma sahnelerinin açılımlarını öğrendikten ve kiliseyi gezdikten sonra, Van Gölü ve Süphan Dağı manzaraları eşliğinde Tatvan’a hareket ediyoruz. Bitlis’te Beş Minareyi gördükten sonra Ahlat’a hareket ediyoruz. Selçuklulardan günümüze kalan Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ve Selçuklu Mezarlığı’nı gördükten sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün: Muradiye Şelalesi – İshakpaşa Sarayı – Doğubayazıt – Van Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından İshakpaşa Sarayı’na hareket ediyoruz. İlk durağımız yol üzerindeki Muradiye şelalesi oluyor. Burada vereceğimiz fotoğraf ve kahve molasının ardından Çaldıran ovası, Tendürek Dağı ve Ağrı Dağı manzaraları eşliğinde İshakpaşa Sarayı’na ulaşıyoruz. Yapımı 1784 yılında tamamlanan ve bir külliye tarzında inşa edilen sarayı rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra öğle yemeğimizi alarak bölgede yapımı devam eden halı ürünlerini tanımak üzere mağazayı geziyor ve alışveriş imkanı buluyoruz. Sonrasında Doğubeyazıt kaçakçılar çarşısında sizlere tanıyacağımız serbest zamana müteakip Van’da bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün: Çavuştepe – Hoşap Kalesi – Dönüş Yolculuğu Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Anadolu’nun en güzel kalelerinden biri olan Hoşap Kalesini ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimizin ardından Urartu döneminde önemli bir kale olan Çavuştepe’ye hareket ediyoruz. Çavuştepe gezimizin ardından vereceğimiz alışveriş molası ve serbest zaman sonunda Van Havalimanına transferimizi gerçekleştirerek Ankara’ya dönüş yapıyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ – Gidiş Dönüş Uçak Bileti – 15 Kg Bagaj Hakkı – Bölgede Tur Araçları İle Ulaşım – Belirtilen Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama – 3 Sabah Kahvaltısı – 3 Akşam Yemeği – Akdamar Adası Tekne Turu – Programda Belirtilen Geziler – Rehberlik ve Refakat Hizmetleri – Seyahat Sigortası FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER – Öğle Yemekleri – Yemeklerde Alınan İçecekler – Kişisel ve Ekstra Harcamalar – Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

GEZİ ÜCRETİ: 3150 .00TL

İRTİBAT TELEFONU : 05424335553

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir